Odczuwanie ostrych bólów brzucha

Odczuwanie ostrych bólów brzucha zawsze staje się przyczyną ogromnego cierpienia dla osób je odczuwających. Jednak trzeba przyznać, że nie zawsze ostre bóle brzucha są poważnym objawem chorobowym. Zdarza się bowiem, że ostry ból brzucha występuje nawet wówczas, gdy jakaś osoba zje coś zbyt ciężkostrawnego lub przyjmie tabletki o nietypowej porze dnia czy nocy. Nie można jednak w żadnym wypadku lekceważyć mocnego bólu brzucha nawet, jeżeli odczuwany jest on podczas okresu czy po jakiejś większej imprezie, podczas której zjedzono dużo różnych potraw. Dlatego należy podkreślić, że jeżeli silny ból brzucha zaczyna się przedłużać lub odczuwany jest systematycznie, to należy jak najszybciej zgłosić się do lekarza.

Często odczuwane ostre bóle brzucha (http://www.no-spa.pl/przyczyny-objawy/objawy-ostrego-brzucha) mogą świadczyć o tym, że jakaś osoba posiada wrzody żołądka, które zaczęły pękać lub po prostu bardzo się rozrosły. Poza tym mocny ból brzucha pojawiający się podczas każdego okresu może świadczyć o tym, że kobieta posiada jakiś problem zdrowotny, który go wywołuje. Może ona posiadać torbiele lub nawet jakiegoś guza, dlatego warto w przypadku częstego występowania silnego bólu brzucha u kobiety wykonać u niej szereg specjalistycznych badań. W przeciwnym razie może okazać się, że jej stan zdrowia zacznie się bardzo poważnie i szybko pogarszać, a lekarzom może być trudno dojść do przyczyny takiego stanu rzeczy. Bardzo silny ból brzucha może także występować u osób posiadających kamicę nerkową przechodzą w bardziej ostry stan.

Comments are closed.

 • Co trzeba wiedzieć o stulejce

  48 lat ago
  Stulejkę najczęściej kojarzy się jako dolegliwość, która występuje tylko u małych chłopców, niemniej warto wiedzieć, że może pojawić się ona także u dorosłych mężczyzn. O ile stulejkę uznać można za fizjologiczną do 2-3 roku życia, to w każdym innym przypadku powinna ona budzić niepokój i skłonić do wizyty u lekarza.
 • Sztuka kulinarna

  48 lat ago
  Dla wielu z nas pojęcie sztuka kulinarna jest pewnym sloganem nie mającym nic wspólnego z rzeczywistością, jednak prawa rysuje się zgoła inaczej. Kuchnia i gotowanie jest niezwykłą sztuką która dostosowana jest do wiedzy i pewnych umiejętności mistrza ceremonii, jedni z nas starają się bardzo wiernie odtwarzać przepisy czy czynności jakie powinny być wykonane do…
 • Dostępne w sprzedaży formy magnezu

  48 lat ago
  Magnez jest obecnie sprzedawany w różnego rodzaju formach. Można kupować zarówno tradycyjny magnez, jak i nowe formy magnezu w formie tabletek i płynów. Dzięki temu można podawać magnez zarówno osobom dorosłym, jak i dzieciom oraz osobom starszym. Poza tym można dokonywać zakupu różnego rodzaju preparatów witaminowych, w skład których wchodzi magnez oraz preparatów magnezowych…
Maj 2017
P W Ś C P S N
« Kwi   Cze »
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031